Aktualności

Dec 16, 2016

RELACJA Z ZIMOWYCH MISTRZOSTW DOLNEGO ŚLĄSKA NOWA RUDA 2016


Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Zimowych Mistrzostw Okręgu w pływaniu - Nowa Ruda 2016

Wysoka frekwencja na Zimowych Mistrzostwach Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego nie jest nowością. Nic dziwnego, to najważniejsze zawody DOZP w pierwszej części sezonu, a Dolny Śląsk to aktualnie jeden z najsilniejszych ośrodków polskiego pływania pomimo braku sympatii nowych władz PZP.
Miejscem dwudniowych zmagań najlepszych zawodników Dolnego Śląska, które odbyły się w miniony weekend (9-10.12.2016r.) była ośmiotorowa, 25-ometrowa pływalnia Centrum Turystyki i Sportu w Nowej Rudzie – Słupcu.


Tegoroczne mistrzostwa, zgromadziły ponad pół tysiąca zawodników z 54 klubów głownie dolnośląskich, zdarzały się jednak kluby z dość odległych miejsc Polski.
 „To oczywiste, że chcielibyśmy aby nasi podopieczni walczyli o jak najlepsze lokaty, ale cały czas mamy świadomość, że jechaliśmy zdobywać doświadczenie, zwłaszcza w przypadku zawodników najmłodszego na zawodach rocznika 2005 . – mówi Marcin Binasiewicz, szef wyszkolenia w Just Swim -  Dlatego każdy rekord życiowy przyjmowaliśmy z wielką radością, a wartościowych wyników było naprawdę dużo praktycznie w każdym starcie zawodnicy bili swoje „życiówki”. Szczególnie cieszą występy Dominiki Jarkowiec (2000), która po przerwie wznowiła treningi w teamie Just Swim i po niespełna dwóch miesiącach pracy poprawiła większość rekordów życiowych i powiększyła swój dorobek medalowy o srebro na 50m. st. dowolnym (0:26’80) i brąz w konkurencji 50m. st. klasycznym (0:36’73) , a także brąz w sztafecie mieszanej 4x50m. st. dowolnym. Cieszą też bardzo występy  Kuby Miliszkiewicza (2004),  który w każdym z 6 indywidualnych startów poprawił życiówki, zdobył srebro  na 50m. st. dowolnym (0:29’43) i brąz w w/w sztafecie. Świetnie prognozują występy Maksyma Woźnego, który również wypływał 100%  życiówek, osiągając wyniki w pierwszej trójce rocznika 2005, który był tu klasyfikowany wraz z rocznikiem 2004. Jak zawsze dobrze startowały Natalia Stelmaszczyk (2004) i Dominika Książek (2005). Piękny progres odnotowali Michał Gigiel(2004) i Maciej Bordziłowski (2004).

Podsumowując – udane dla nas zawody, a za rok będziemy jeszcze lepsi. Postaramy się ustrzec nielicznych błędów i drobnych niepowodzeń”.
Dużą atrakcją dla zawodników była możliwość startu na jednych zawodach obok zawodników Kadry Polski  Alicji Tchórz, Dominiki Sztandery czy Pawła Juraszka i podziwiania ich pływackiego kunsztu.

Trochę zdjęć z Mistrzostw w galerii.

Szczegółowe wyniki na stronie: http://live.megatiming.pl/nadobny/2016/12_10_nowaruda/index.html

Zawsze pod ręką