Aktualności

Feb 10, 2017

RELACJA Z I MISTRZOSTW JELENIEJ GÓRY KLAS III W PŁYWANIU


Zachęcamy do zapoznania się z relacją z I Mistrzostw Jeleniej Góry klas III w pływaniu pod patronatem Prezydenta Miasta Jelenia Góra.

Pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze kończy w tym roku 18 lat. Gościła wiele imprez sportowych. Pływali tu olimpijczycy, Mistrzowie Polski rekordziści Polski (niektórzy z nich rozpoczynali tu przygodę z pływaniem). Jest to miejsce gdzie na co dzień odbywają się treningi pływackie, lekcje nauki pływania. Pływają tu również dzieci uczęszczające do klas III jeleniogórskich szkół podstawowych, w ramach miejskiego Programu Powszechnej Nauki Pływania.


Do tych właśnie trzecioklasistów skierował swoją propozycję Klub Sportowy „Just Swim Jelenia Góra” w porozumieniu z Urzędem Miasta Jelenia Góra organizując w ubiegłą środę I Pływackie Mistrzostwa Klas III Szkół Podstawowych Miasta Jeleniej Góry.

Na zaproszenie do udziału w zawodach odpowiedziało 11 Szkół Podstawowych z Jeleniej Góry i okolic. Zgłoszono do rywalizacji 104 zawodników. Ostatecznie w zawodach wzięło udział 90 uczniów klas trzecich – 38 dziewcząt i 52 chłopców.

„Bardzo nas cieszy nie tylko jako organizatorów tych zawodów, ale dydaktyków – trenerów i nauczycieli pływania, duże zainteresowanie sportem pływackim wśród samych tylko trzecioklasistów. To dobry prognostyk dla rozwoju tego sportu na naszym, jeleniogórskim podwórku, a także informacja dla nas i pewnie również dla władz miasta, że istnieje duże zapotrzebowanie na tego rodzaju zajęcia jak nauka pływania i trening pływacki – mówi Andrzej Jaworski, pełniący funkcję naczelnika zawodów (na co dzień nauczyciel pływania, trener klas pływackich w SP 11 oraz szkoleniowiec w KS Just Swim) – Dzieciaki same garną się do sportu. Rodzice potrafią znaleźć czas i „zerwać się z pracy” by wspomagać dopingiem swe pociechy. Szkoły zbierają reprezentacje i organizują transport. To wszystko świadczy o tym że, potencjał pływacki w społeczeństwie jeleniogórskim jest i należy go wykorzystać. Bo pływać powinien umieć każdy. Dla przyjemności, dla zdrowia, dla rywalizacji sportowej, a przede wszystkim dla bezpieczeństwa.”

Zawodników klasyfikowano w czterech stylach na dystansie 25 m. osobno chłopcy i dziewczęta. Każdy uczestnik miał prawo startu w dwóch konkurencjach. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplom z uzyskanym wynikiem oraz lokatą. Dla pierwszych trzech zawodników w każdej konkurencji, organizator przewidział medale i upominki oraz dyplomy.

„Wyścigi udało się przeprowadzić bardzo sprawnie – podsumowuje Marcin Binasiewicz, Sędzia Główny zawodów – mieliśmy drobne problemy techniczne przy wydruku dyplomów, ale warto było trochę poczekać, bo w rezultacie każdy uczestnik otrzymał dyplom z uzyskanym czasem i zajętą w rywalizacji lokatą. Zresztą najważniejsza była zabawa, a to udało się zrealizować. Chciałbym również nadmienić, iż w roli współorganizatorów zawodów fantastycznie wcielili się uczniowie klasy pływackiej 6e w SP 11 : Patrycja Dul, Natalia Stelmaszczyk, Jakub Miliszkiewicz, Maksym Woźny oraz Michał Gigiel a także Dominika Jarkowiec z LO 1 w Jeleniej Górze”

Szczegółowe wyniki znajdziecie tz załączonym pliku.

WYNIKI.

Trochę zdjęć z zawodów znajdziecie w zakładce galeria.

Zawsze pod ręką