Aktualności

Mar 14, 2017

ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW - GORZÓW WIELKOPOLSKI 10-12.03.2017


Zaprazamy do zapoznania się z relacią z występów zawodniczki Klubu Sportowego Just Swim Jelenia Góra, Dominiki Jarkowiec na Mistrzostwach Polski Juniorów.

Gorzów Wielkopolski został wybrany na miasto, w którym w miniony weekend piątek odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski 17- i 18-latków w pływaniu. Bez wątpienia na pływalni "Słowianki" w odbyło się wiele interesujących wydarzeń i imponujących rezultatów w wykonaniu zawodników coraz mocniej naciskających na krajową czołówkę.


Do rywalizacji w Gorzowie przystąpiło w sumie ponad 400 młodych sportowców ze 119 klubów. W tym gronie również znalazła się zawodniczka KS Just Swim Jelenia Góra-Dominika Jarkowiec(2000 rok ur.), która wystartowała w czterech konkurencjach: 50m stylem dowolnym, klasycznym i motylkowym oraz 100 stylem dowolnym. Zawodniczka KS Just Swim Jelenia Góra potwierdziła wyższą klasę sportową II/17,18 w stylu 50m dowolnym jak również wystąpiła w finale B w tej konkurencji. Tego samego potwierdzenia Dominika dokonała w stylu klasycznym na 50m. Przed trudnym zadaniem na tych mistrzostwach Polski stanęli zawodnicy urodzeni w 2000 roku. W rywalizacji o rok starszymi kolegami raczej nie byli  stawiani w roli faworytów. „O tym, że pływanie nie jest łatwym sportem, wiemy wszyscy. Nie każdy jest w stanie  pogodzić naukę w szkole średniej z ciężkimi pływackimi  treningami, dlatego tym bardziej cieszy mnie dobra forma Dominiki, która w krótkim czasie odbudowała zaległości w treningach i potwierdziła  swoimi występami,  że wspólnie obrany  kierunek przygotowań treningowych idzie w dobrą stronę. Teraz poprawa przede wszystkim techniki, wytrzymałości szybkościowej i…. sporo pracy przed Nami. Kolejne główne Nasze występy to lipcowe  Letnie Mistrzostwa Polski w Warszawie na 50 metrowej pływalni, a po drodze starty kontrolne. Już w najbliższą sobotę zapraszam Państwa na Karkonoski Puchar Sprintu w pływaniu, gdzie chęć uczestnictwa zgłosiło ponad 400-stu zawodników z całej Polski”- oznajmia szkoleniowiec zawodniczki Marcin Binasiewicz.

klika zdjęć w zakładce galeria.

Zawsze pod ręką