Aktualności

Mar 20, 2017

RELACJA Z V KARKONOSKIEGO PUCHARU SPRINTU


Zapraszamy do zapoznania się z relacją w piątej odsłony sprintów w stolicy Karkonoszy
Po raz piąty w ogóle, po raz pierwszy w marcu, na przełomie zimy i wiosny. W miniony weekend tj. w sobotę 18 marca kryta pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 11 gościła ponad 400 zawodników reprezentujących 23 kluby z Dolnego Śląska i nie tylko, zaproszonych przez  Klub Sportowy „Just Swim Jelenia Góra” – pomysłodawcę i organizatora V Karkonoskiego Pucharu Sprintu w pływaniu.
 
Zawody o stałej już formule, spotykanej zwykle na zawodach najwyższej rangi - zaplanowane w trzech blokach:
I blok – eliminacje we wszystkich konkurencjach dla kategorii:
A (r.ur. 2000 i starsi),
B (r.ur. 2001 - 2003),
C (r.ur. 2004 – 2005),
oraz wyścigi w seriach na czas dla kategorii D (r.ur. 2006 – 2007)
II blok – wyścigi w seriach na czas dla kategorii dla kategorii najmłodszej:
E (r.ur. 2008 i młodsi),
III blok – finały, dekoracje, wyścigi sztafet oraz sprint australijski.
 
Wyścigi w czterech starszych kategoriach wiekowych, rozegrano na dystansie 50m.
w czterech podstawowych stylach pływackich. Młodsi pływacy (kategoria E) rywalizowali w konkurencjach 25m. stylem dowolnym oraz 25m. stylem grzbietowym. Atrakcją samą w sobie były wyścigi sztafet 4 x 50m. stylem dowolnym dziewcząt i chłopców, a najszybsi pływacy mogli się sprawdzić w ciekawym i widowiskowym, ale i męczącym wyścigu  australijskim.
 
    Zawody otworzył Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, a uświetnili swą obecnością (dodając również parę słów otuchy zawodnikom); Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta w Jeleniej Górze – Anna Ragiel, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu przy U.M. w Jeleniej Górze – Paweł Domagała oraz gospodarz obiektu na którym odbyły się zawody, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 im. Fryderyka Chopina w Jeleniej Górze – Eugeniusz Sroka. Witając wszystkich zawodników, kibiców, trenerów i sędziów – wszyscy życzyli im sukcesów, emocji sportowych, poprawy rekordów życiowych oraz rywalizacji we wspaniałej atmosferze sportowej.
 
Nasze zawody cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jeszcze niedawno stresowaliśmy się organizacją zawodów dla 150 - 200 osób, a okazuje się że przy przemyślanym programie i sprawnej organizacji można zmieścić ponad 400 zawodników. – mówi Szymon Kurowski, na co dzień Prezes KS Just Swim, pełniący w czasie zawodów funkcję Naczelnika Zawodów. – Były pewne problemy ze zmieszczeniem takiej ilości zawodników w szatniach, które mają małą przepustowość i dość archaiczny układ, kolejną sprawą jest zły rozkład miejsca na  trybunach, które również warto byłoby zmodernizować. Udało się jednak we współpracy z trenerami względnie uniknąć ścisku i nadmiernego tłoku. To zdecydowanie sukces.”
„Uważam, że to na pewno organizacyjnie najlepsza z edycji Karkonoskiego Pucharu Sprintu. – mówi Marcin Binasiewicz - Oczywiście nieocenione jest wsparcie sponsorów: , Kurowski Group Code Two Software Engineering, Urzędu Miasta Jeleniej Góry, Salony Optyczne OKULAR Anita Krawaritis Krzysztof Berczuk, Young Reporter, Galeria Sudecka, Vesna,  oraz pomoc finansowa część nagród rzeczowych ufundowała firma SUNBARREL posiadająca w swojej ofercie handlowej doskonałej jakości stroje kąpielowe i sprzęt pływacki, które to zaprezentowała na firmowym stoisku podczas zawodów. Zawody zabezpieczała medycznie  firma DIVEMED Pana Jarosława Przybylskiego. Po raz kolejny chcieliśmy to tak zorganizować, żeby każdy zawodnik startujący w naszych zawodach czuł się choć przez chwilę ważny i … się udało. Świetną pracę wykonali nasi trenerzy, którzy w tym dniu mieli niecodzienne dla siebie role – Dorota Kloza jako Kierownik Wyścigów sprawowała pieczę nad tym by każda seria była kompletna i wystąpiła o czasie, Andrzej Jaworski jak zwykle nie żałował gardła prowadząc zawody i nieprzerwanie przez prawie 12 godzin komentując, prezentując zawodników w każdej serii, Agnieszka Grycka – odpowiedzialna za Naszych zawodników najmłodszych podczas zawodów, Daniel Potkański odpowiedzialny za social media, Rafał Bancewicz - strona finansowa zawodów, Stafisz Krzysztof. Ciężko byłoby tak sprawnie przeprowadzić zawody bez pomocy wolontariuszy – uczennic i uczniów ZSO nr 1 oraz ZSO nr 2: Rajewska Natalia, Pastucha Ola, Kuśnierzewska Iza, Muratow Marta, Pietraga Julia, Pakuła Magda, Pawlik Ewa, Kłak Hania, Żołyńska Julia, Postuła Julia, Jurzcyk Maciej, Krysiński Piotr, Zięcik Jakub, Laszkiewicz Hanna. Było naprawdę dobrze.”
I rzeczywiście, nie było dziecka, które nie zostałoby zaprezentowane na starcie z imienia, nazwiska i przynależności klubowej. Nagrody za klasyfikację „najlepszy zawodnik” i „najlepsza zawodniczka” były rzeczywiście imponujące: 500 zł za I miejsce, 300 zł za II miejsce i 150 zł za III miejsce.
Mocną stroną zawodów była świetna organizacja – każdy wiedział gdzie jest jego miejsce, wszystko w czytelny sposób oznaczone i zaplanowane logistycznie z precyzją godną zegarmistrza. Dodatkowym atutem była profesjonalna aparatura do automatycznego pomiaru czasów, obsługa informatyczna i sprawnie działająca obsada sędziowska pod przewodnictwem sędzi Grażyny Owsińskiej. Uzyskane w ten sposób wyniki są akceptowane przez wszystkie rankingi światowe.
 
Po raz trzeci w klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajął UKS SHARK Rudna, zdobywając 34 medale i tym samym przechodni Karkonoski Puchar Sprintu przeszedł w ich posiadanie na kolejne pół roku. KS Just Swim Jelenia Góra zajął ósme miejsce z 11 medalami.
Medale dla Klubu Sportowego Just Swim w swoich kategoriach wiekowych zdobywali:
-   Jarkowiec Dominika – 1 miejsca w stylu klasycznym i stylu grzbietowym i 3 miejsca w stylu dowolnym i motylkowym
- Jakub Miliszkiewicz – 2 miejsca w stylu klasycznym i dowolnym i 3 miejsca w stylu    motylkowym i grzbietowym
-   Krystian Kasprzak – 2 miejsce w stylu motylkowym i 3 miejsce w stylu grzbietowym
-   Łukasz Kozłowski – 3 miejsce w stylu klasycznym
 
Statystykę zawodów oraz klasyfikację generalną znajdą Państwo na stronie:
 
Trochę zdjęć znajduje się w zakładce galeria.

Zawsze pod ręką