Aktualności

Apr 11, 2017

IX OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY W SPRINCIE O PUCHAR KLUBU KIBICA KS REKIN ŚWIEBODZICE - RELACJA


Zapraszamy do zapoznania się z relacją z pływackich sprintów ze Świebodzic.

Dziewięć medali przywieźli ze sobą ze Świebodzic, z IX OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW PŁYWACKICH W SPRINCIE O PUCHAR KLUBU KIBICA, jeleniogórscy pływacy z Klubu Sportowego „Just Swim”.
Zawody cieszące się coraz większą renomą i frekwencją zgromadziły sobotę 8 kwietnia 2017r. niemal 400 pływaków z 32 klubów z całej Polski.


„Założyliśmy sobie, że w Świebodzicach postartujemy by ustanowić życiówki w konkurencjach dawno nie pływanych. Tym milej, że przy takim założeniu udało się wywalczyć aż dziewięć medali, zwłaszcza że wystawienie do wyścigu Grand Prix zawodów w kategorii OPEN, aż pięcioro młodszych zawodników praktycznie skazało ich na walkę tylko o poprawienie rekordów życiowych.  – mówi trener Andrzej Jaworski. – Ale rekordy w większości przypadków startujących padły i to cieszy, bo wskazuje że obraliśmy dobry kierunek. Zawsze jeździmy do Świebodzic, bo to świetnie zorganizowane zawody, z udziałem pływaków z polskiej czołówki i można sporo podpatrzyć i jest od kogo się uczyć.”


„Zawody, jak zwykle świetnie, dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu i wkładowi pracy Klubu Kibica ze Świebodzic, a nagrody ufundowane przez sponsorów zawodnicy przyjmowali z wielkim zaskoczeniem i radością – to na pewno motywujące.

Jak zwykle w Świebodzicach nie zabrakło niespodzianek – opowiada Agnieszka Grycka szkoleniowiec KS” Just Swim” – zawody otwierała bowiem utytułowana zawodniczka Startu Wrocław, brązowa medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Rio 2017, dwukrotna wicemistrzyni Europy z Madery 2016 - Oliwia Jabłońska. W niesamowitej atmosferze odbywał się wyścig Grand Prix (100 m stylem dowolnym) mężczyzn, który wygrał uczestnik ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro - Paweł Juraszek z MKS Dziewiątka Dzierżoniów ustanawiając nowy, fantastyczny rekord zawodów 0:48’87”i tym samym poprawiając swój ubiegłoroczny Rekord Superpucharu Klubu Kibica (0:49’49”).”


Wyniki na do znalezienia: http://www.megatiming.pl/contest/6a79

Trochę zdjęć z zawodów znajdziecie w zakładce galeria.

Zawsze pod ręką