Aktualności

May 2, 2017

ZAWODNICY JUST SWIM NA GRAND PRIX W OPOLU


Zapaszamy do zapoznania się z relacją z Grand Prix w Opolu
Opole zostało po raz kolejny wybrane na miasto, w którym w dniach 29-30 maja odbyło się Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu.

Bez wątpienia na pływalni 50 metrowej "Wodna Nuta" odbyło się wiele interesujących wydarzeń i imponujących rezultatów w wykonaniu czołówki zawodników Polski. W Wodnej Nucie zaprezentowało się mnóstwo gwiazd polskiego pływania, w tym aż trzynaścioro olimpijczyków z Rio. Kacper Majchrzak, Konrad Czerniak, Marcin Stolarskiegi, Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Anna Dowgiert czy Radosław Kawęcki i Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, którzy stanęli na słupkach startowych niemal prosto z samolotu, który przetransportował ich z Sierra Nevada, gdzie przebywali na obozie wysokogórskim. Dla wielu naszych najlepszych zawodników był to więc ostatni sprawdzian przed najważniejszą pływacką imprezą tego roku głównymi mistrzostwami Polski, które odbędą się w Lublinie.
Do rywalizacji w Opolu przystąpiło blisko siedmiuset pływaków z 95 klubów. W tym gronie również znalazła się dwójka zawodników KS Just Swim Jelenia Góra-Dominika Jarkowiec(2000 rok ur.) i Wojciech Mynarski (1999 rok ur.), dla których był to również start kontrolny.

Zawodniczka KS Just Swim Jelenia Góra potwierdziła wyższą klasę sportową II/17,18 w stylu 50m dowolnym jak również wystartowała na tym samym dystansie w stylu klasycznym uzyskując 36 lokatę na 70 startujących zawodników. Drugi zawodnik Just Swim Wojciech Mynarski, który nie występował na 50 metrowej pływalni od 2013 roku poprawił znacząco Swoje rekordy życiowe na takich dystansach jak: 50m stylem dowolnym uzyskując rewelacyjny czas i potwierdzając wyższą klasę sportową II/17,18, w drugim swoim starcie już na królewskim dystansie 100m stylem dowolnym poprawił rekord życiowy.

 „W rywalizacji z czołówką krajową i doświadczonymi zawodnikami raczej nie byli  stawiani w roli faworytów, dlatego na zawody jechaliśmy z nastawieniem aby zobaczyć jak przepracowaliśmy czas od ostatnich zawodów, cieszy mnie dobra forma Dominiki i Wojtka, ale zdajemy sobie sprawę, że jeszcze sporo pracy przed Nami a w szczególności z techniką.”- oznajmia trener zawodników Marcin Binasiewicz.

Parę zdjęć w zakładce galeria.

Zawsze pod ręką