Aktualności

Mar 8, 2014

"JUST SKI OBÓZ" czyli Zacler - Mlade Buky


Na brak śniegu tej zimy uskarżali się wszyscy narciarze. Prawie wszyscy. Narciarski Obóz Zimowy zorganizowany w czeskiej miejscowości Zacleř, przez MUKP Just Swim Jelenia Góra przebiegł bez najmniejszych kłopotów śniegowych i jak mówią uczestnicy w tempie błyskawicznym.

                Pierwszy tydzień tegorocznych ferii zimowych w Karkonoszach przypominał pogodą raczej wiosnę niż zimę. Dlatego obawy o warunki narciarskie gdzie miał się odbywać „Just Obóz” mieli wszyscy: od organizatora po rodziny uczestników. Koniec końców aby zapewnić uczestnikom optymalne warunki śniegowe, organizator zapewnił codzienny transport z Zacleřa do miejscowości Mlade Buky gdzie śniegu było pod dostatkiem. Dzięki temu obozowicze pod opieką doświadczonej kadry mogli popróbować sił na stokach o różnym nachyleniu  korzystając z niemal każdego rodzaju wyciągów rozwijać swe umiejętności narciarskie.

„To był strzał w dziesiątkę – mówi o dojazdach do Mladych Buków kierownik obozu trener Andrzej Jaworski – Mogliśmy korzystać z wzorowo prowadzonego ośrodka narciarskiego. Stoki w Mladych Bukach - pomimo wysokiej temperatury powietrza jak na tę porę roku – utrzymane bardzo dobrze i codziennie rewelacyjnie przygotowane. Dzięki temu można było bezpiecznie i przyjemnie jeździć przez 6 godzin każdego dnia. Kiedy zmęczenie po kilku dniach jazdy się kumulowało uczestnicy mogli skorzystać z innej atrakcji tego ośrodka – toru saneczkowego. Wyścigi na popularnej „Bobovce” stawiały na nogi nawet tych najbardziej „wykończonych” jazdą.”

Każdego wieczora „Just Obozowicze” w aktywny sposób pogłębiali swą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na stokach, dbałości o sprzęt narciarski, techniki jazdy z indywidualną fotoanalizą.

W ostatnim dniu jazdy rozegrane zostały zawody narciarskie – Gigant Obozowy. Każdy uczestnik otrzymał dyplom z oficjalnym wynikiem, a trzy najlepsze zawodniczki i trzech zawodników oprócz dyplomów – medale. Tego samego wieczora chętni obozowicze wzięli udział w „nocnej jeździe”.

„Atrakcji było dość, jazdy na nartach też, – podsumowuje Andrzej Jaworski – kto chciał, ten mógł znacznie poprawić swoje umiejętności. Najważniejsze jednak, że dzieciaki spędziły czas bezpiecznie i w naprawdę świetnej atmosferze. Teraz czas planować JUST WAKACJE! ”

 

Zawsze pod ręką