Aktualności

Apr 10, 2014

Dolnośląskie Zawody Pływackie w Lubaniu


DOBRE STARTY PŁYWAKÓW MUKP JUST SWIM JELENIA GÓRA!


    W miniony weekend 04.-05.04.2014r,  w ramach "DOLNOŚLĄSKICH ZAWODÓW PŁYWACKICH" na pływalni w Lubaniu Nasz klub reprezentowali w piątek zawodnicy w składzie : Maksym Woźny, Jakub Miliszkiewicz, Dominika Książek, Urszula Rakucka, Weronika Jośko, Julia Słowik, Amelia Kowaliszyn, Natalia Stelmaszczyk, Alicja Kowalska oraz Monika Kopczyńska, natomiast w sobotę : Igor Wertepny, Joanna Drozd, Klaudia Owsianka, Michał Stelmach, Paweł Jędrzejczyk, Oskar Jędrzejczyk Wojtek Mynarski, Banach Angelika i Zawadzka Martyna.

         W pierwszym dniu zmagań  zawodnicy rywalizowali w konkurencjach : 50m stylem grzbietowym, 50m stylem dowolnym, 50m stylem motylkowym ,oraz w "mieszanej sztafecie" 4x50m.  W konkurencji 50m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym rocznika 2005 i młodsi Maksym Woźny nie miał sobie równych i aż dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium, co w klasyfikacji generalnej pozwoliło mu wywalczyć tytuł " Najlepszego pływaka". W tej samej kategorii wiekowej na dystansie 50 m stylem dowolnym Dominika Książek wywalczyła złoty medal, a na dystansie 50 m stylem grzbietowym uplasowała się na miejscu 6, natomiast Ula Rakucka poprawiła swoje rekordy życiowe. Należy również wspomnieć o tym, iż Dominika dzięki rezultatom jakie uzyskała zajeła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej.

         Wśród chłopców rywalizujących na dystansie 50m stylem motylkowym oraz 50m stylem dowolnym w kategorii wiekowej 10-latków Jakub Miliszkiewicz wywalczył dwukrotnie srebrny medal. Tego dnia z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Alicja Kowalska , która na dystansie 50m stylem grzbietowym wywalczyła srebrny medal do swojej kolekcji. Do również udanych startów zaliczamy występy : Amelii Kowaliszyn, Natalii Stelmaszczyk, Moniki Kopczyńskiej, Weroniki Jośko oraz Juli Słowik, które godnie reprezentowały klub MUKP JUST SWIM JELENIA GÓRA na dystansach 50m stylem grzbietowym i dowolnym poprawiając swoje rekordy życiowe. „Bardzo mnie cieszy świetna dyspozycja młodszych zawodników klubu ich rzetelność i systematyczność w pracy na treningach, czego dowodem są medale na tych zawodach” podkreśla trener Andrzej Jaworski.

         Drugiego dnia rywalizacji Nasi starsi zawodnicy mieli możliwość sprawdzić się na dystansach : 100 m stylem motylkowym, 100m stylem klasycznym, 100m zmiennym, 50 m stylem dowolnym oraz w sztafecie mieszanej 4x50. Tego dnia do udanego występu można zaliczyć starty  Michała Stelmacha, który uzyskał III miejsce w konkurencji 100 m stylem zmiennym , oraz Joanna Drozd w konkurencji 100m stylem klasycznym, która również uplasowała się na III miejscu. „Zawody w Lubaniu stanowiły dla :  Igora Wertepnego, Joanny Drozd, Klaudii Owsianki, Michała Stelmacha, Pawła Jędrzejczyka, Oskara Jędrzejczyka, Wojtka Mynarskiego, Banach Angeliki i Zawadzkiej Martyny punkt kontrolny, który pozwoli określić na jakim etapie formy są w przygotowaniu do przyszłych startów głównych.  Każdy z zawodników poprawił swoje rekordy co bardzo Nas cieszy i wróży optymistycznie na przyszłość”mówi trener Marcin Binasiewicz Dobra zabawa oraz rywalizacja fair play nie opuszczały Naszych wychowanków tego dnia. Po tych małych i dużych sukcesach jakie zawodnicy odnotowali na swych kontach czas wracać do ciężkiej pracy. Życzymy dalszych sukcesów...

 

Zawsze pod ręką