Aktualności

Jun 30, 2014

Nasz Rekordzista Polski Masters


Mariusz Winogrodzki !!!

            W miniony weekend odbyły się  Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii Masters rozgrywanych na 50 metrowej pływalni Aquasfera w Olsztynie. W zawodach uczestniczyło ponad 80 klubów z całej Europy. Świetny występ odnotowali zawodnicy MUKP Just Swim Jelenia Góra: Andrzej Waszkewicz i Mariusz Winogrodzki.

            Jak zwykle w świetnej dyspozycji był Andrzej Waszkewicz, który z czasem 0:25,92 zajął II m-ce w konkurencji 50 m. stylem motylkowym.     

  

Rewelacyjnie zaprezentował się Mariusz Winogrodzki, który w pierwszym starcie z czasem 0:25,15 zajął II m-ce na dystansie 50 m. stylem dowolnym, tracąc jedynie 5 setnych do złotego medalu. W wyścigu na 100 m. stylem klasycznym nie tylko nie oddał złota, ale uzyskując wynik 1:06,05, ustanowiłnowy Rekord Polski Masters!!!

„Mariusz Winogrodzki to bardzo utytułowany zawodnik, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i wielokrotny rekordzista Polski. – mówi Marcin Binasiewicz, trener Just Swim - Nasze miasto to dla Mariusza bardzo ważne miejsce – tu się urodził. Cieszymy się, że postanowił zasilić szeregi MUKP „Just Swim Jelenia Góra”, i że to dla barw naszego klubu zdobył te medale i ustanowił Rekord Polski Masters. Współpracowaliśmy już wcześniej - dwa lata temu Mariusz wsparł naszą inicjatywę charytatywną i był uczestnikiem oraz szczególnym gościem II Charytatywnego Maratonu Serc – organizowanej cyklicznie przez MUKP „Just Swim Jelenia Góra” imprezy charytatywnej. Niedawno mieliśmy oficjalne zakończenie sezonu 2013/2014, podczas II Rodzinnego Pikniku Pływackiego. – kontynuuje szkoleniowiec największego obecnie klubu pływackiego w naszym mieście – Zgromadziliśmy podczas tej imprezy na terenie Basenu Miejskiego przy ul. Sudeckiej ponad trzysta osób. Podsumowaliśmy miniony sezon, nagrodziliśmy statuetkami oraz dyplomami wszystkich zaangażowanych w sportowe życie klubu, a wszystko w fantastycznej, rodzinnej atmosferze. Serso, ringo, siatkówka plażowa, unihokej, boule, tory przeszkód, strzelnica sportowa, rozmaite konkursy od plastycznych po zręcznościowe – to tylko część atrakcji przygotowanych przez naszych szkoleniowców dla całych rodzin naszych zawodników. Te trzy medale i rekord naszych Mastersów to fantastyczny sportowy akcent na zakończenie tego sezonu.”

 

 

Zawsze pod ręką