Aktualności

May 28, 2015

RELACJA Z I KARKONOSKIEGO PUCHARU SPRINTU


Pływackie sprinty w Stolicy Karkonoszy

W miniony weekend tj. w sobotę 23 maja na krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 11 rozegrany został I Karkonoski Puchar Sprintu w pływaniu. Pomysłodawcą i organizatorem zawodów był Międzyszkolny Uczniowski Klub Pływacki „Just Swim Jelenia Góra”. Zawody o formule niespotykanej dotąd na Dolnym Śląsku, a może i w całej Polsce. Wyścigi w dwóch starszych kategoriach wiekowych (A – r.ur. 2002-2003 i B – r.ur. 2004-2005), rozegrano tylko i wyłącznie na dystansie 50m w czterech podstawowych stylach pływackich. Młodsi pływacy (kategoria wiekowa C – 2006 i młodsi) rywalizowali w dwóch konkurencjach: 25m stylem dowolnym oraz 25m stylem grzbietowym. Najszybsi pływacy mogli się sprawdzić w ciekawym i widowiskowym ale i męczącym wyścigu  australijskim.  Zawody otworzył Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu przy Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze – Paweł Domagała. Witając wszystkich zawodników, kibiców, trenerów i sędziów – życzył emocji sportowych, poprawy rekordów życiowych oraz rywalizacji we wspaniałej atmosferze sportowej. I faktycznie – atmosfera stworzona przez kibiców sprawiła, że zawodnicy osiągali bardzo dobre wyniki a wyścig australijski dostarczył zawodnikom i kibicom nie lada emocji. W zawodach wzięło udział blisko 130 zawodników reprezentujących 10 klubów z Dolnego Śląska. „Choć to nie pierwsza impreza pływacka jaką organizujemy, to jednak pierwsza w tej formule, tym bardziej cieszy fakt że udało się całe zawody przeprowadzić sprawnie i co podkreślała większość trenerów i sędziów, udało się uniknąć znużenia – mówi pełniący rolę Naczelnika Zawodów trener Marcin Binasiewicz – sprzyjała temu formuła sprintów, a punktem kulminacyjnym dzisiejszej rywalizacji był wyścig australijski, który obudził emocje chyba w każdym kibicu. Ważne również, że udało się docenić wysiłek najlepszych zawodników nie tylko poprzez medale i dyplomy (a tych rozdaliśmy dzisiaj 26 kompletów) ale również nagrody rzeczowe, które zwycięzcy otrzymali dzięki sponsorom naszej imprezy” Zawody zorganizowano i przeprowadzono z pomocą finansową Urzędu Miasta Jeleniej Góry i sponsorów takich jak: - CodeTwo Software Engineering – jeleniogórskiej firmie informatycznej, -  Salony Optyczne OKULAR Anita Krawaritis Krzysztof Berczuk  - autoryzowanego    przedstawiciela firm m.in. Oakley i Ray Ban, - SUNBARREL – firmie posiadającej w swojej ofercie handlowej doskonałej jakości stroje kąpielowe i sprzęt pływacki, które to zaprezentowała na firmowym stoisku podczas zawodów.

Zawodnicy MUKP „Just Swim Jelenia Góra” zaprezentowali się z dobrej strony zdobywając medale w następujących konkurencjach:

W kategorii B (rocznik 2004-2005)chłopców: Miliszkiewicz Jakub w stylu motylkowym II m-ce z czasem 41,21 Woźny Maksym w stylu motylkowym  III m-ce z czasem 46,47 W kategorii B (rocznik 2004-2005) dziewcząt: Stelmaszczyk Natalia w stylu grzbietowym III m-ce z czasem 41,15 W kategorii B (rocznik 2004-2005) chłopców: Woźny Maksym w stylu grzbietowym II m-ce z czasem 43,66 W kategorii B (rocznik 2004-2005) chłopców: Miliszkiewicz Jakub w stylu klasycznym I m-ce z czasem 47,78 W kategorii C (rocznik 2006-2007)chłopców: Kamiński Norbert w stylu grzbietowym II m-ce z czasem 23,30 Szczepański Filip w stylu grzbietowym III-m-ce z czasem 25,27 W kategorii B (rocznik 2004-2005) chłopców: Miliszkiewicz Jakub w klasyfikacji generalnej II m-ce z wynikiem 295 punktów.

Z Klubu Just Swim wystartowało ogółem blisko 50 zawodników, większość poprawiła swoje rekordy życiowe a dla kilkunastu zawodników był to absolutny debiut w poważnych zawodach w których zaprezentowali się znakomicie. Nasi debiutanci zebrali dużo doświadczeń które na pewno zaprocentują w niedługiej przyszłości.

Pozostali zawodnicy klubu Just Swim startujący w I Karkonoskim Pucharze Sprintu: Kategoria A (rocznik 2002-2003) dziewcząt: Kowalska Alicja, Jośko Weronika, Laszkiewicz Hanna, Górka Agata, Krzemińska Agata, Jasińska Natalia, Słowik Julia Kategoria A (rocznik 2002-2003) chłopców: Stafisz Maksymilian, Choroszy Alan Kategoria B (rocznik 2004-2005) dziewcząt: Kowalczyk Sara, Książek Dominika, Macios Kinga, Szulczyńska Wiktoria, Kopczyńska Monika, Korecka Natalia, Ossowska Dominika, Gogojewicz Maja, Jakubowska Aleksandra, Dudek Justyna, Stawska Oliwia, Ćwiąkala Malwina, Rakucka Urszula Kategoria B (rocznik 2004-2005) chłopców: Bordziłowski Maciej,  Jędruch Jakub, Jasiński Łukasz, Malko Jakub, Modrzyk Jakub, Gigiel Michał, Paździor Filip, Marciniak Piotr, Rybiałek Bartek, Ziemniewicz Kamil, Wojciechowski Szymon. Kategoria C (rocznik 2006-2007) dziewcząt: Niedzielska Marta, Jędruch Maja, Górka Oliwia, Puszkiel Olimpia, Niedzielska Milena, Łoś Aleksandra, Andreasik Lena Kategoria C (rocznik 2006-2007) chłopców: Bancewicz Bartosz, Nowak Tymon, Biegański Wojciech.

Wyniki zawodów oraz klasyfikację generalną znajdą Państwo na stronie: http://www.megatiming.pl/zawody/i-karkonoski-puchar-sprintu-jelenia-gora-2015

Naszemu Klubowi przekazano wiele gratulacji za świetnie zorganizowane zawody i obietnice uczestnictwa w przyszłorocznych zawodach w jeszcze liczniejszych składach drużyn.

Zdjęcia z zawodów w galerii.

 

Zawsze pod ręką