Aktualności

Jul 31, 2015

RELACJA Z OBOZU ROWEROWEGO WIELEŃ 2015


Just Obóz 2015

Po raz trzeci  okolice Przemęckiego Parku Krajobrazowego gościły letni obóz dla dzieci i młodzieży organizowany przez Just Swim Jelenia Góra.
 Rekreacyjno Sportowy Obóz Rowerowy „Wieleń 2015” to aktywna forma letniego wypoczynku skierowana przez  Międzyszkolny Uczniowski Klub Pływacki „Just Swim Jelenia Góra” do dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 8-17 lat.
Uczestnikom obozu zaproponowano rozmaite formy aktywności ruchowej. Codziennie przed południem dzieci uczestniczyły w zajęciach przybliżających im elementy żeglarstwa, kajakarstwa, windsurfingu, strzelectwa i łucznictwa. Popołudniowe zajęcia wypełniały nam wycieczki rowerowe w czasie których  obozowicze poznawali piękne okolice Pojezierza Sławskiego oraz Przemęckiego Parku Krajobrazowego z siodełka roweru. Rowerzyści podzieleni na grupy w zależności od stopnia zaawansowania pokonywali trasy od 15 do 50 kilometrów. Wieczorami organizowane były Igrzyska Olimpiady Obozowej, dyskoteki i ogniska.
 „Ta forma turystyki i rekreacji jak żadna inna sprawdza się w tych okolicach, bo jak żadna inna daje możliwość zwiedzenia tylu ciekawych miejsc – mówi Andrzej Jaworski, kierownik „Just Obozów” - Choć pogoda w tym roku zmieniała się bardzo dynamicznie i to ona często reżyserowała  życie obozowe, obóz przebiegł bezwypadkowo pozostawił w pamięci nas wszystkich wiele fantastycznych wspomnień. Obóz zawsze funkcjonuje tak, jak jego kadra i najstarsi uczestnicy. Najstarszych uczestników dochowaliśmy się już przez te parę lat - fantastycznych, a Kadry jak ta wspomagająca mnie podczas tegorocznego obozu życzę sobie na wszystkich obozach.”
Obóz, który odbywał się w dniach 12-26 lipca, zlokalizowany był w Wieleniu Zaobrzańskim i zgromadził 54 uczestników. „To niezły wynik jak na stosunkowo krótką, trzyletnią historię naszych obozów – zauważa kierownik i główny organizator w jednej osobie – niezwykła była już sama promocja obozu. Jeszcze nigdy nie udało mi się tak szybko skompletować pełnego składu uczestników. Po 4!!! dobach od ogłoszenia naboru, musiałem ludziom odmawiać. Żałuję, że uruchomiłem tylko jeden turnus.”  – śmieje się kończąc i dodaje – „Kto chce jechać z nami w zimie na obóz narciarsko snowboardowy,  musi być czujny już w końcu września…”


Trochę zdjęć z obozu znajdziecie w galerii.

Zawsze pod ręką