Aktualności

Dec 14, 2015

RELACJA Z ZIMOWYCH MISTRZOSTW DOLNEGO ŚLĄSKA


Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Mistrzostw Dolnego Śląska

Zimowe Mistrzostwa Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego cieszą się zawsze dużą frekwencją. Nic dziwnego, to najważniejsze zawody DOZP w pierwszej części sezonu.
Miejscem dwudniowych zmagań najlepszych zawodników Dolnego Śląska, które odbyły się w miniony weekend (11-12.12.2015) była ośmiotorowa, 25-ometrowa pływalnia Centrum Turystyki i Sportu w Nowej Rudzie – Słupcu.

Tegoroczne mistrzostwa, zgromadziły nieomal pół tysiąca zawodników z 37 klubów głownie dolnośląskich, zdarzały się jednak kluby z dość odległych miejsc Polski jak Łódź, Kalisz czy Malbork.
„To był jak dotąd, dla naszych zawodników z roczników 2003 – 2005 najtrudniejszy występ – mówi trener Andrzej Jaworski – dla wielu z nich to pierwsze starty w zawodach tej rangi. Cała atmosfera imprezy, dwa dni zawodów, duża liczba startów (po 5 – 6 wyścigów) – to w wielu wypadkach czynniki stresogenne dla zawodnika. Poza tym rocznik młodzików 2004 był najmłodszym klasyfikowanym i to w dodatku łącznie z pływakami z rocznika 2003, a zawodnicy z rocznika 2005 startowali poza konkurencją. Oczywiście, chcielibyśmy aby nasi podopieczni walczyli o jak najlepsze lokaty, ale też mieliśmy świadomość, że jedziemy „po naukę”.  Dlatego cieszymy się z każdego nowego rekordu życiowego, a tych było naprawdę dużo, bo niemalże w każdym starcie. Szczególnie cieszą występy Kuby Miliszkiewicza (2004), Natalki Stelmaszczyk (2004), którzy znacząco poprawili swoje rekordy życiowe i potwierdzili klasy sportowe młodzików III/12. (Natalia na 50m stylem grzbietowym z czasem 0:38,57, 50m stylem motylkowym z czasem 0:38,95 oraz na 100m stylem grzbietowym uzyskując rezultat 1:24,82. Kuba w konkurencji 50m stylem dowolnym z czasem 0:31,93 oraz na 100m stylem dowolnym z czasem 1:11,72).”

„Dzieciaki wykonały kawał dobrej roboty w ostatnim czasie. - zauważa Marcin Binasiewicz, drugi z obecnych na zawodach szkoleniowców KS Just Swim Jelenia Góra - Oczywiście łatwiej zauważyć tych, którzy brylują w grupie. Jednak oprócz Kuby czy Natalii bardzo duże postępy odnotowali zawodnicy tacy jak: Sara Kowalczyk, Wiktoria Szulczyńska, Maciek Bordziłowski, Patrycja Dul, Kinga Macios czy Kuba Malko. Duży charakter i wolę walki zaprezentowali najmłodsi: Dominika Książek, Justyna Dudek i Bartek Rybiałek.”

Dużą atrakcją dla zawodników była możliwość startu na jednych zawodach obok Alicji Tchórz - aktualnej wicemistrzyni Europy na krótkim basenie i rekordzistki Polski (100m stylem grzbietowym 0:57,17)  i podziwiania pływackiego kunsztu tej zawodniczki.

Szczegółowe wyniki na stronie: http://megatiming.pl/zawody/zimowe-mistrzostwa-dozp-2015

zdjęcia z zawodów dostępne w zakładce GALERIA

Zawsze pod ręką