Aktualności

Feb 23, 2016

OBÓZ ZIMOWY ZACLER 2016


Zobacz jak było na zimowym obozie Just Swim, przeczytaj relację.

„Krakonoš” to nazwa pensjonatu w czeskiej miejscowości Zacleř, w którym gościły dzieci i młodzież w dniach 6-13 lutego 2016r uczestniczący w obozie zimowym, zorganizowanym przez „KS Just Swim Jelenia Góra”.


„Znajomi mówili: - A bierzecie narty wodne? Albo kajaki? – ja ze spokojem odpowiadałem: śnieg jest i dla nas będzie – uśmiecha się organizujący od lat obozy dla dzieci i młodzieży trener KS „Just Swim Jelenia Góra” Andrzej Jaworski – Co prawda minę miałem nietęgą jeszcze na trzy dni przed obozem, bo zima w tym roku dała powody do zmartwień wszystkim ludziom związanym ze sportami zimowymi. Ale koniec końców – udało się, - śnieg był. Warunki może niewymarzone ale… dobre, co najmniej dobre – 40 cm ubitego śniegu pod nartami i 6 czynnych wyciągów – może trochę za miękko. Ważne, że dzieci spędziły na śniegu fantastyczne sześć dni. Udało nam się zgromadzić naprawdę świetną kadrę specjalistów. Dzięki czemu uczestnicy obozu spędzili czas miło i przede wszystkim bezpiecznie, jednocześnie podnosząc swoje umiejętności.”


„Obóz Narciarsko  Snowboardowy Zacleř – Mlade Buky 2016”, zgromadził 31 uczestników. Dzieci i młodzież uczestniczący w obozie, przez sześć dni spędzali po 6 godzin na śniegu, doskonaląc swe umiejętności pod opieką szkoleniowców z uprawnieniami związkowymi – instruktorów PZN – SITN i PZS.


 „Hitem wyjazdu była nocna jazda, podczas której w nieco odmiennych warunkach można było poszusować po świetnie przygotowanych i doskonale oświetlonych stokach Piekielnego Wierchu, - wspomina kierownik obozu - a umiejętności dzieci zweryfikowały zawody obozowe. Wyjątkowo ucieszył mnie fakt, że wszyscy zawodnicy ukończyli gigant ustawiony na stoku Rozarka.
To dobra cenzurka dla kadry szkoleniowców. Najważniejsze, że udało nam się miło i aktywnie spędzić czas unikając kontuzji. –podsumowuje Andrzej Jaworski zapraszając na kolejne wyjazdy –

W lipcu jak co roku będziemy we Wieleniu na czwartym już Rekreacyjno  Sportowym Obozie Rowerowym. Szczegóły na www.justswim.pl. Chętnych zapraszamy! ”.

Tochę zdjęć w galerii.

Zawsze pod ręką