Aktualności

May 25, 2016

RELACJA Z III KARKONOSKIEGO PUCHARU SPRINTU


Sprinty pływackie w Stolicy Karkonoszy po raz trzeci

W sobotę 21 maja kryta pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 11 gościła blisko 200 zawodników reprezentujących 14  klubów z Dolnego Śląska i nie tylko, zaproszonych przez  Klub Sportowy „Just Swim Jelenia Góra” – pomysłodawcę i organizatora III Karkonoskiego Pucharu Sprintu w pływaniu.
Zawody o formule, spotykanej dotąd tylko na zawodach najwyższej rangi - zaplanowane w trzech blokach:
I blok – eliminacje we wszystkich konkurencjach dla kategorii A (r.ur. 2002 - 2003) oraz B (r.ur. 2004 – 2005),
II blok – wyścigi w konkurencjach 25 m. stylem dowolnym i 25 m. stylem grzbietowym dla kategorii młodszych C (r.ur. 2006 - 2007) oraz D (r.ur. 2008 - 2009),
III blok – finały, dekoracje, wyścigi sztafet oraz sprint australijski.
Wyścigi w dwóch starszych kategoriach wiekowych (A i B), rozegrano na dystansie 50 m.
w czterech podstawowych stylach pływackich oraz 100 m. stylem zmiennym. Młodsi pływacy (kategorie wiekowe C i D) rywalizowali w konkurencjach 25 m. stylem dowolnym oraz 25 m. stylem grzbietowym. Dodatkową atrakcją były wyścigi sztafet 4 x 50 m. stylem dowolnym dziewcząt i chłopców. Najszybsi pływacy mogli się sprawdzić w ciekawym i widowiskowym, ale
 i męczącym wyścigu  australijskim.
    Zawody otworzył Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu przy U.M. w Jeleniej Górze – Paweł Domagała. Witając wszystkich zawodników, kibiców, trenerów i sędziów – życzył emocji sportowych, poprawy rekordów życiowych oraz rywalizacji we wspaniałej atmosferze sportowej.

I faktycznie – sprawna organizacja i atmosfera stworzona na pływalni przez kibiców często „wywoływanych do tablicy” przez spikera sprawiła, że zawodnicy osiągali bardzo dobre wyniki,
a serie finałowe, wyścigi sztafet oraz wyścig australijski sprawnie przeplatane dekoracjami zwycięzców wciąż dostarczały i zawodnikom, i kibicom nie lada emocji.

„Jestem dumny, że zorganizowaliśmy zawody na takim wysokim poziomie organizacyjnym” – mówi  Szymon Kurowski – „Wiadomo, to już nie pierwsza impreza pływacka organizowana przez „Just Swim” ale stres był – bo to jednak pierwsza w tej formule. Przy tak sprawnym zespole organizacyjnym nie było mowy o pomyłce!” – nie ukrywał zadowolenia prezes klubu gospodarzy pełniący rolę Naczelnika Zawodów.
„Ważne, że całe widowisko przeprowadzone było sprawnie i co podkreślała większość trenerów, zawodników i sędziów udało się uniknąć znużenia i dłużyzn, cały czas coś się działo – mówi trener Marcin Binasiewicz – wszystko dzięki układowi zawodów: eliminacje – finały. To był „strzał w dziesiątkę” – trzeci blok zawodów był bardzo emocjonujący, a punktem kulminacyjnym był wyścig australijski, który obudził emocje chyba w każdym kibicu.”
„Dla mnie najważniejsze, że był doceniony wysiłek zawodników. – z niemałym trudem mówi Andrzej Jaworski pełniący rolę spikera zawodów - Wiadomo: tych najlepszych przez medale, dyplomy, ale również nagrody rzeczowe, które zwycięzcy otrzymali dzięki sponsorom naszej imprezy. Kluczowe było wsparcie naszych jeleniogórskich firm: Code Two Software Engineering, Kurowski Group, Salony Optyczne OKULAR Anita Krawaritis Krzysztof Berczuk oraz pomoc finansowa Urzędu Miasta Jeleniej Góry. Część nagród rzeczowych ufundowała firma SUNBARREL posiadająca w swojej ofercie handlowej doskonałej jakości stroje kąpielowe i sprzęt pływacki, które to zaprezentowała na firmowym stoisku podczas zawodów. Zawody zabezpieczała medycznie  firma DIVEMED Pana Jarosława Przybylskiego. Chcieliśmy tak to zrobić, żeby każde dziecko startujące w naszych zawodach czuło się ważne, choć przez chwilę i …udało się.”
Faktycznie, nie było dziecka, które nie zostałoby zaprezentowane na starcie z imienia, nazwiska i przynależności klubowej. Nagrody za klasyfikację „najlepszy zawodnik” i „najlepsza zawodniczka” były rzeczywiście imponujące: 500 zł za I miejsce, 300 zł za II miejsce i 150 zł za III miejsce.

Mocną stroną zawodów była świetna organizacja – każdy wiedział gdzie jest jego miejsce, wszystko w czytelny sposób oznaczone i zaplanowane logistycznie z precyzją godną zegarmistrza. Dodatkowym atutem była profesjonalna aparatura do automatycznego pomiaru czasów, obsługa informatyczna i w pełni profesjonalna obsada sędziowska pod przewodnictwem sędziego głównego zawodów Pana Grzegorza Melki. Uzyskane w ten sposób wyniki są akceptowane przez wszystkie rankingi światowe. W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajął UKS SHARK Rudna, zdobywając 24 medale i tym samym Wielki Puchar Sprintu przeszedł w ich posiadanie. Na miejscu drugim uplasował się KS BALTI Bielawa z dorobkiem 11 medali, a miejsce III z tą samą ilością medali zajął KS Just Swim Jelenia Góra.

Najciekawsze zdjęcia możecie znaleźć w zakładce galeria.


Wyniki zawodów oraz klasyfikację generalną znajdą Państwo na stronie:
http://www.megatiming.pl/contest/2d1ee6b9-74f6-4cb9-9d57-ff1c98782d95

Zawsze pod ręką