Aktualności

Oct 6, 2016

RELACJA Z ZAWODÓW VELKA CENA MESTA TRUTNOVA


Relacja z zawodów Velka Cena Mesta Trutnova.

W miniony weekend, 1-2 października, krótka – dwudziestopięciometrowa, ośmiotorowa pływalnia w Trutnovie (Czechy) gościła blisko 350 zawodników z Czech i Polski, rywalizujących w ramach 32 edycji zawodów pod nazwą „Velka Cena Mesta Trutnova”. Nasz kraj, obok zawodników trzech największych wrocławskich klubów pływackich: „Juvenii”, „Śląska” i „Korala” oraz oleśnickiej „Torpedy”, reprezentowało 19 pływaków z jeleniogórskiego „Just Swim”.


„Na wysoki poziom zawodów i ich widowiskowość, niewątpliwie złożyło się tak doświadczenie w organizacji – to w końcu 32 edycja tych zawodów; jak i fantastyczna obsada – mówi trener Jeleniogórzan Marcin Binasiewicz - Alicja TCHÓRZ, Barbora SEEMANOVÁ, czy Pavel JANEČEK to przecież uczestnicy zmagań olimpijskich z Rio de Janeiro, a więc światowa czołówka. Warto odnotować też udział Martiny ELHENICKEJ – wychowanki trutnovskiego klubu, czy Dominiki SZTANDERY  - przedstawicielki wrocławskiej „Juvenii” osiągających wyniki z topu Europy. Trudno porównywać wyniki tak mocnej czołówki z osiągnięciami wciąż młodych adeptów sportu pływackiego reprezentujących nasz klub, nasze miasto. Nie mniej, wstydu nie ma. Bardzo dobrze „wstrzelił się” w sezon Kuba Miliszkiewicz plasując się trzykrotnie w pierwszej dziesiątce rywalizujących zawodników i trzykrotnie potwierdzając klasę sportową dwunastolatków. Dobre występy odnotowali też Ula Rakucka, Maksym Woźny i Sara Kowalczyk. Niezłym prognostykiem na ten rok są również wyniki uzyskane przez Macieja Bordziłowskiego, mniej rutynowanego, ale posiadającego duże możliwości zawodnika. Piękny postęp zrobiła w ostatnim czasie Patrycja Dul poprawiając we wszystkich startach „życiówki”, podobnie zresztą jak jej kolega z klasy Kacper Zientara.”


 „Co nas martwi? – dla równowagi dodaje trener Daniel Potkański, który w tym sezonie dołączył do grona szkoleniowców jeleniogórskiego klubu - duża ilość błędów technicznych i związane z tym dyskwalifikacje. To pierwsze zawody w tym sezonie i z założenia wyniki tu uzyskane mają stanowić diagnozę, punkt odniesienia dla dalszej części sezonu. Dzięki nim wiemy co poprawić i nad czym się skupić, niemniej jednak irytuje nas lekkomyślność, brak koncentracji czy wręcz brak szacunku dla włożonej w ten występ pracy. Pracy zawodnika i pracy mojej czy kolegów trenerów. Jeśli chodzi o wrażenia z zawodów? – bardzo dobra organizacja – fajne doświadczenie. Mam nadzieję, że nie tylko dla mnie…”


Trochę zdjęć znajdziecie w zakładce galeria


Szczegółowe wyniki: http://www.lokotrutnov.cz/images/stories/oddily/plavani/2016/plavani-velka-cena-trutnova-2016-vysledky.pdf

Zawsze pod ręką