Zapraszamy na VIII edycję Karkonoskiego Pucharu sprintu która odbędzie się w dniach 17-18.11.2018r.

KOMUNIKAT_ORGANIZACYJNY_VIII_KPS.pdf

Zamówienie na wyżywienie i zakwaterowanie VIII Karkonoski Puchar Sprintu-1.pdf

Zaproszenie.lxf

W miniony weekend (7-8.04.2018r) odbył się już VII Karkonoski Puchar Sprintu. Jest to wydarzenie, które od lat organizuje nasz Klub. W tym roku po raz pierwszy Puchar trwał 2 dni i udział w nim wzięli nasi Klubowicze a także zawodnicy z całej Polski, w tym wielokrotni mistrzowie Polski – Paweł Juraszek i Rafał Kusto.

W pierwszym dniu zawodnicy startowali na dystansie 50 m stylem dowolnym, grzbietowym, motylkowym i klasycznym. Ponadto odbyły się wyścigi sztafetowe oraz przeprowadzono rzadko spotykany w Polsce wyścig australijski. W drugim dniu Pucharu zawodnicy rywalizowali na dystansie 100 m stylem dowolnym, grzbietowym, motylkowym, zmiennym i klasycznym.

Zawody odbywają się w 4 kategoriach wiekowych.

Zwycięzcami w wielobojowej klasyfikacji generalnej według punktów FINA zostali:

Klasyfikacja kobiety:

 • I miejsce: Marcelina Dopart
 • II miejsce: Dominika Sasin
 • III miejsce: Olga Przybysz

Klasyfikacja mężczyzn:

 • I miejsce: Paweł Juraszek
 • II miejsce: Rafał Kusto
 • III miejsce: Kacper Dereń

Zwycięzcą w klasyfikacji medalowej został Klub Sportowy Just Swim Jelenia Góra zbywając aż 45 medali !!! Bardzo Wam za to dziękujemy !!!

Wszystkie wyniki zawodów dostępne są na stronie: http://live.megatiming.pl/nadobny/2018/04_08_jelenia/wyniki.pdf .

Jednocześnie z tego miejsca chcielibyśmy podziękować naszym zawodnikom za ich doskonałe starty. Bardzo serdecznie dziękujemy również rodzicom naszych Klubowiczów, wolontariuszom oraz sponsorom bez, których impreza ta nie mogłaby się odbyć: firmie Kurowski Group sp. z o.o, CodeTwo sp. z o.o, PWiK Wodnik sp. z o.o, Zorka sp. z o.o, Kinie Helios, firmie Auto Części USA, Salonowi Optycznemu Okular Anita Krawaritis Krzystof Berczuk, firmie DiveMed, Hotelowi Gołębiewski oraz Karkonoskiemu Parku Narodowemu.

Już w listopadzie zapraszamy na VIII Karkonoski Puchar Sprintu.

Karkonoski Puchar Sprintu – krótka historia.

Karkonoski Puchar Sprintu to impreza sportowa, która z roku na rok staje się coraz większą i coraz bardziej prestiżową imprezą pływacką. Do tej pory zorganizowanych zostało już kilka edycji zawodów.

 1. I Karkonoski Puchar Sprintu – 2015-05-23 – uczestniczyło 121 zawodników, zwycięska drużyna: UKS WODNY ŚWIAT KUDOWA ZDRÓJ
 2. II Karkonoski Puchar Sprintu – 2015-11-07 – uczestniczyło 140 zawodników, zwycięska drużyna: HARPUN OSIECZNICA
 3. III Karkonoski Puchar Sprintu – 2016-05-21 – uczestniczyło 179 zawodników, zwycięska drużyna: SHARK RUDNA
 4. IV Karkonoski Puchar Sprintu – 2016-11-05 – uczestniczyło 296 zawodników, zwycięska drużyna: SHARK RUDNA
 5. V Karkonoski Puchar Sprintu – 2017-03-18 – uczestniczyło 414 zawodników, zwycięska drużyna: SHARK RUDNA
 6. VI Karkonoski Puchar Sprintu – 2017-10-28 – uczestniczyło 476 zawodników, zwycięska drużyna: ORKA LUBAŃ

Celem organizacji Karkonoskiego Pucharu Sprintu jest propagowanie sportu pływackiego wśród jeleniogórskich dzieci i młodzieży, doskonalenie umiejętności pływackich, propagowanie pływania jako czynnej formy spędzania czasu, umożliwienie sprawdzenia umiejętności pływackich w rywalizacji sportowej oraz przegląd umiejętności pływackich wśród dzieci i młodzieży w celu wyłonienia talentów pływackich.
Jak sama nazwa wskazuje są to sprinty pływackie więc rywalizacja odbywa się na krótkich dystansach 25m stylem dowolnym i stylem grzbietowym oraz 50m stylem dowolnym, stylem grzbietowym, stylem klasycznym, stylem motylkowym. Ciekawostką i nowością jaką można zobaczyć na naszym pucharze jest wyścig australijski. Jest to bardzo widowiskowa i wymagająca konkurencja. Oczywiście w zawodach startują sztafety 4x50m kobiet i mężczyzn.
W związku z rosnącą popularnością imprezy postanowiliśmy, że w kolejnej edycji zawodów będą to zawody dwudniowe, dojdą dystanse 100m stylem dowolnym, stylem grzbietowym, stylem klasycznym, stylem motylkowym. Puchar organizowany jest dwa razy w roku.