brak komentarzy

Podsumowanie Obozu w Smołdzińskim Lesie

Nie tylko dla pływaków obóz rekreacyjno-sportowy Just Swim Jelenia Góra

W tym roku po raz pierwszy nasi Klubowicze oraz ich znajomi i przyjaciele wzięli udział w obozie sportowo – rekreacyjnym na naszym morzem. Obóz odbył się w miejscowości Smołdziński Las i był wspaniałą przygodą dla dzieci.

Ośrodek Daja, w którym zorganizowany był nasz obóz posiada pełną infrastrukturę sportową oraz bardzo dobre warunki mieszkaniowe. Dzięki temu dzieci nie mogły się nudzić. Uczestnicy obozu brali udział w zajęciach strzelectwa, łucznictwa, rugby, koszykówki, siatkówki plażowej, szyfrowania, komunikacji alfabetem Morse’a, poruszania się za pomocą kompasu, podchodów, biegów terenowych, konkurencjach olimpiady obozowej i wielu innych.

Podczas pobytu korzystaliśmy również z atrakcji, które fundowane były przez wspaniały region, w którym się znajdowaliśmy. Dzieci poprawiły kondycję fizyczną poprzez spacery po Słowińskim Parku Narodowym, zwiedziły „polską pustynię” czyli ruchome wydmy w Czołpinie, które zrobiły na wszystkich niesamowite wrażenie, latarnię morską w Czołpinie oraz wieżę widokową w Klukach, z której zjawiskowy widok rozpościerał się po całej okolicy, trzecie jezioro w Polsce pod względem wielkości – jezioro Łebsko. Zapoznaliśmy się z kulturą słowińską, przedstawioną w doskonale zachowanym skansenie w Klukach. Dodatkowo wybraliśmy się do Łeba Park, parku edukacyjno-rozrywkowego, a następnie przemieściliśmy się melexami do Łeby, gdzie zwiedziliśmy port.

Uczestnicy mieli możliwość rozwijać swoją kreatywność poprzez wyreżyserowanie oraz przedstawienie scenek kabaretowych i zaprezentować talent wokalny podczas śpiewów przy ognisku. Grzechem byłoby nie skorzystać z największej atrakcji, czyli morza i plaży. Piaskolepy, konkurs limbo, kopanie dziur, kąpiele, konkurencje ruchowe, prelekcja ratownika WOPR odnośnie bezpieczeństwa to tylko kilka przykładów rekreacji na plaży.

Dziękujemy za zaufanie oraz korzystanie z oferowanych przez Nas możliwości aktywnego wypoczynku, podczas którego dzieci nie tylko odpoczywają, ale uczą się samodzielności, rozwijają swoją sprawność fizyczną, poznają nowe formy aktywności w czasie wolnym, regenerują siły w zdrowotnych klimatach, nawiązują relacje z rówieśnikami, edukują się poprzez zabawę oraz poznają nowe miejsca i związane z nimi ciekawostki.”- podsumowuje kierownik obozu Ewelina Kopczyńska

W przyszłym roku ponownie zapraszamy na nasze obozy nad morzem.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress