brak komentarzy

Relacja z III edycji Finałowej zawodów XIX Ligi Pływackiej “O Uśmiech Dziecka” w Zgorzelcu

Za nami ostatnia edycja zawodów XIX Ligi Pływackiej “O Uśmiech Dziecka”, która odbyła się 22 maja 2021 r. na krytej pływalni Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu. Klub reprezentowały 3 zawodniczki: Zuzanna Waliczek, Marta Wcisło, Martyna Ogórek oraz 8 zawodników: Mikołaj Piekarski, Szymon Górnicki, Kacper Górnicki, Jan Białożyt, Edward Kurowski, Karol Misiak, Olaf Dobrowolski i Maciej Wolski.
W ostatniej rundzie zawodnicy rywalizowali w 2 stylach: dowolnym i motylkowym, na dystansie 25 m najmłodsze roczniki tj. 2012 i młodsi, na dystansie 50 m roczniki 2008-2011, natomiast na dystansie 100 m roczniki 2007 i starsi. Na uwagę zasługuje fakt, że nasi zawodnicy po raz pierwszy stratowali w stylu motylkowym, co wywołało dużo emocji, pozytywnej adrenaliny i radości z dążenia do celu.

Podium i dyplomy:

w kategorii 8 latków
Zuzanna Waliczek – V miejsce w stylu dowolnym i III miejsce w stylu motylkowym.

w kategorii 9 latków
Maciej Piekarski – II miejsce w stylu dowolnym i III miejsce w stylu motylkowym, tym samym zajmując II miejsce w wynikach generalnych.
Szymon Górnicki – IV miejsce w stylu dowolnym i IV miejsce w stylu motylkowym.

Ponadto Mikołaj Piekarski, Edward Kurowski, Marta Wcisło, Olaf Dobrowolski, Kacper Górnicki, Karol Misiak, Jan Białożyt i Szymon Górnicki wypływali III miejsce dla Klubu w sztafecie.

Wielkie Gratuluje i jesteśmy z Was bardzo dumni.

Osiągnięte czasy:

Czas na dystansie 25m

Czas na dystansie 50m

Czas na dystansie 100 m

Imię i nazwiskostyl dowolnystyl motylkowy
Zuzanna Waliczek33.1934.32
Mikołaj Piekarski20.1429.52
Szymon Górnicki22.8433.08
Imię i nazwiskostyl dowolnystyl motylkowy
Marta Wcisło54.241:37.85
Martyna Ogórek41.5657.05
Jan Białożyt42.1157.99
Edward Kurowski48.461:06.08
Karol Misiak49.881:22.54
Olaf Dobrowolski58.791:20.41
Kacper Górnicki50.921:15.76
Maciej WolskiX47.34
Imię i nazwiskostyl dowolnystyl motylkowy
Maciej Wolski1:29.20X

Relacja w zdjęciach: